Proje

Seyahat etmek ufku genişletir

Amaçlar:

- Ortak ve çokdilli, eğitim ve öğretimde kullanılabilecek Web 2.0 araçlarının ve programlarının da bir listesinin olduğu internet sitesi oluşturmak.
- Haftasonu gezilerinin yapılabileceği ve tatillerin geçirilebileceği, Avrupanın ilginç ve görülmeye değer yerlerini tanıtmak,
- Öğretmenlerin ve öğrencilerin güvenli bir şekilde bilişim teknolojisi araçlarını kullanarak çalışabilecekleri alan oluşturmak,
- Eğitimde Web 2.0 araçlarının kullanılmasıyla ilgili olarak, öğretmenlerin tecrübelerini paylaşmalarını sağlamak ve ortaklık başlatmak.

Projenin tanımı

Mümkün olduğu kadar fazla sayıda Web 2.0 programlarını ve araçlarını kullanarak projemizi hazırlayacağız.Bütün bu araçları biraraya getirerek daha fazla öğretmenin ve öğrencinin kullanımına sunacağız. Böylece kocaman, çokdilli ve güvenilir bir internet sitesi oluşacak ve iletişimi, paylaşımı,  materyalleri hazırlamayı ve yüklemeyi kolaylaştıracak.

Projemizin ikinci ayağında ise Avrupanın ilginç yerlerini tanıtacagız. Başlangıç olarak, tatillerimizde gördüğümüz güzellikleri paylaşacağız. Daha sonra  Avrupada hafta sonlarını geçirebileceğimiz ve çocukların keyifle eğlenebileceği yerleri tanıtacağız.

Projenin adı : "Seyahat etmek ufku genişletir" yada dilimizdeki söylenişiyle "çok gezen çok bilir". Böylece Avrupanın en güzel, en ilginç yerlerini gezerek keşfedeceğiz. Materyalleri biraraya getirerek, Web 2.0 programlarını ve araçları nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz..

Sonuçlar,
-Bir internet sitesi
-Web 2.0 araçlarının ve programlarının listesi
-Tatillerde Avrupanın keyifle dinlenilebilecek yerlerin olduğu bir liste,
-Avrupada görülmeye değer yerlerin bir listesi,
-Avrupada çocuk dostu yerlerin bir listesi,
-Avrupadaki ilginç yerleri gösteren bir harita

Her katılımcı kendi dilinde olan sitede ve aynı zamanda İngilizce olan sitede çalışacak.